Patent na białe zęby

Nie każdy ma to szczęście by posiadać śnieżnobiałe zęby z natury. Istnieją jednak skuteczne sposoby na hollywoodzki uśmiech. Zęby nie muszą być idealnie proste, ale obowiązkowo zdrowe i białe. Przestrzegając kilku zasad można sprawić, by takie były.

Palenie papierosów nie za dobrze wpływa na szkliwo. Warto podkreślić, że i e-papierosy mają w składzie tytoń, wchłanianie go powoduje niedobory witaminy C. To z kolei wpływa na zmiany w miazdze, podatność zębów na próchnicę i kruchość szkliwa. E-papierosy ponadto zawierają szereg innych szkodliwych substancji.

Sposobem na białe zęby jest ksylitol. Cukier z brzozy pomaga zapobiega próchnicy i innym chorobom zębów. Przywraca właściwe pH śliny, hamuje rozwój szkodliwych bakterii przez które psuja się zęby. To prosta poprawa urody , nie żałujmy więc tego słodzika do ciast i deserów. Pomocna może okazać się także płukanka z ksylitolu do ust i gardła.

Istnieją napoje, owoce zawierające kwasy rozpuszczające szkliwo, np. wino, cola. Po ich spożyciu nie warto myć od razu zębów. Przy potrzebie oczyszczenia zębów lepiej wypłukać usta wodą. Szczoteczka w ruch może pójść po pół godzinie bo szorowanie zębów tuż po spożyciu tych produktów może spowodować odarcie szkliwa z warstw ochronnych.

Guma do żucia i pianka do zębów to od czasu do czasu nic złego. Jeśli nie mamy możliwości umycia zębów sięgnijmy po bezcukrową gumę, przywróci ona pH w ustach, pobudzi produkcję śliny rozpuszczającej kwas, oczyści żeby i ochroni przed tworzeniem kamienia nazębnego.

Gumę można żuć przez kilka minut i nie za często. Jeśli przesadzimy możemy narazić się na nadwyrężenie stawu stawowo-żuchwowego. Nowością są pianki do jamy ustnej. Idealna dla aktywnych osób. Usuwa z zębów większość miękkiej płytki nazębnej, resztki jedzenia w trudno dostępnych miejscach. Szkliwo staje się gładkie, płytka nazębna nie osadza się, w ustach na długo pozostawia świeży oddech.

Jak widać poprawa urody to nie tylko zabiegi na twarz i ciało, włosy, paznokcie ale przede wszystkim zadbanie o zęby i ich kondycję. Bez poprawnej higieny jamy ustnej nie było by to możliwe. Wystarczy chwila, by popracować we własnym domu nad pięknym uśmiechem.

Opisane wyżej to metody sprawdzone, istnieją i inne patenty stosowane od lat. Niektóre skuteczne, inne mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *